Rólunk

Szerző: Hepatológiai Központ | Módosítva: 2021.03.02 11:45

A Hepatológiai Központ a Prima Medica Egészségközpont egyik legújabb tagja. 2020-ban azért indítottuk el a magán rendelőnket, hogy minden májproblémával kapcsolatos panaszra egy központon belül választ tudjuk adni.

A központunk dr. Németh Aliz hepatológus vezetésével jött létre. A doktornő kiemelt szaktekintély e területen, nagy szakmai múlttal büszkélkedhet. Büszkén mondhatjuk, hogy központunkban a legkorszerűbb technikával, máj szerkezeti vizsgálattal végezzük a máj monitorozását, mely képet ad a zsírmáj, Wilson kór, és egyéb májbetegségek esetén is a máj szerkezetéről, állapotáról.

Központunkban szoros együttműködik a Prima Medica EgészségKöpont következő tagjaival:

  • Immunológiai Központ – az immunológiai májbetegségek kezelése érdekében
  • YPM – Életmód Orvosi Központ – az életmóddal összefüggő májbetegségek mozgással és táplálkozással történő gyógyítása érdekében
  • Ultrahang Központ – amennyiben a máj szerkezeti vizsgálat mellet UH vizsgálatra is szükség van a pontos diagnózis felállításához.

Jövőbeni célunk a Hepatológiai Központ esetében is az Önök teljeskörű ellátása, széleskörű labordiagnosztika biztosítása, továbbá meglévő szolgáltatásaink bővítése. Természetesen mindezek a magas szakmai színvonal fenntartása mellett valósulnak meg.

Köszönjük, hogy megtisztelnek minket bizalmukkal a jövőben is.

Hírek

Miről árulkodnak a májfunkció eredmények a laborleletben?

A vérből elemzett májfunkciós tesztek a máj egészségéről, működéséről szolgálnak fontos információkkal. Mikor lehet szükséges vagy ajánlott ellenőriztetni ezeket? Mit jelentenek a megnevezések a laborleletekben? Mi a teendő, ha „csillagos” eredményt látunk a leletben? Dr. Németh Alíz, a Hepatológiai Központ hepatológusa, gasztroenterológus összegezte a fontos tudnivalókat.

NAFLD-ból MAFLD - mindenképp a zsírmáj betegségről van szó

A hepatológusok közt közismert, hogy a nem alkohol zsírmájbetegség (angol betűszóval NAFLD) a leggyakoribb krónikus májbetegség a világon. Néhány éve azonban vita folyik a szakmában az elnevezésről, hivatalosan ugyanis az alkohol szó szerepeltetését stigmatizálónak tartják, ezért korrekt megnevezésként a metabolikus diszfunkcióval asszociált zsírmájbetegség (MAFLD) kifejezést javasolták. Dr. Németh Alíz, a Hepatológiai Központ hepatológusa, gasztroenterológus arról beszélt, milyen feltételek meglétekor lehet zsírmájbetegségről beszélni, és milyen szerepe van a diagnosztizálásban a fájdalmatlan máj szerkezeti vizsgálatnak.

Az orvos válaszol

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK