Dr. Pászthory Erzsébet

gasztroenterológus, belgyógyász, háziorvos szakorvos
4.89 | 9 értékelés
Dr. Pászthory Erzsébet
  • Szakterületek:
    • gasztroenterológus, belgyógyász, háziorvos szakorvos
  • Specialitások:
    • Emésztőszervi panaszok komplex vizsgálata 
    • Funkcionális gasztroenterológia – holisztikus gyógyítás, testi és lelki okok feltárása, a pácienssel közösen a gyógyulás útjának megtervezése
    • irritábilis bél szindróma (IBS)
    • reflux-betegség
    • diszpepszia
    • étel-intoleranciák
    • lisztérzékenység

    Rendelés típusa:

    • Személyes (rendelői) vizit
    • Felnőtt ellátás (18 év feletti páciensek)
    • magyar és angol nyelvű ellátás / consultation in English available

    Rendelés helyszíne: 1015 Budapest, Ostrom utca 16. fsz1.

Online bejelentkezés az myHealzz rendszerével történik, ami regisztrációhoz kötött!

Bemutatkozás

A krónikus betegségek tünetei csak a jéghegy csúcsát jelentik, hátterükben a test és lélek komplex problémái állnak. Különösképpen igaz ez az emésztőszervi panaszokra, hiszen a bél-agy tengely révén beleink és az idegrendszer között folyamatos, kétirányú kapcsolat van, ami meghatározó tényezője az egész szervezet állapotának.

Az irritábilis bél-szindróma, reflux-betegség, étel-intoleranciák jelentős része és sok más, funkcionálisnak mondott hasi kórkép eredményes kezelése csak úgy lehetséges, ha a páciensekkel közösen megpróbáljuk megfejteni, mit üzen testük a tünetek útján, és erre építve tervezzük meg a gyógyuláshoz vezető utat. Ezek a kórképek sajnos nagyon gyakoriak, és a betegek sokszor gazdátlanul bolyonganak az egészségügy labirintusában.

Elsősorban nekik szeretnék segíteni. 

A panaszok feltérképezése után beszélünk a páciens életmódjáról, élethelyzetéről, esetleg gyerekkoráról. Áttekintjük a már rendelkezésre álló leleteket, kialakítjuk a szükséges vizsgálati tervet. Értelmezzük a tünetek testi-lelki hátterét és megállapodunk a kezelés módjában.

A többesszám használata nem véletlen: csakis a beteg aktív közreműködésével tudunk eredményt elérni! Sokszor több éves panaszokról van szó, ezért a gyógyuláshoz is türelem, kitartás szükséges.

Bízom abban, hogy a testi tünetek enyülése mellett a harmonikusabb élet, az EGÉSZ-SÉG kialakításához is hozzá tudok járulni!

Tanulmányok

1984. Általános orvosi diploma Semmelweis Orvosi Egyetem

1992. Belgyógyászati szakvizsga

1997. Gasztroenterológiai szakvizsga

2009. Háziorvosi szakvizsga

Szakmai gyakorlatok

1984-2002: kórházi orvos belgyógyászat-gasztroenterológia profilú osztályokon

2002-től gasztroenterológiai, emellett 2008-tól háziorvosi rendelés

Nyelvtudás

Angol

2024.07.25 09:01
2024.05.16 14:17
2024.03.28 18:06
2024.01.18 19:07
2024.01.04 14:40
2023.11.16 18:24
2023.05.04 15:50
2023.04.27 16:07
2023.03.30 14:51

Hírek

Miről árulkodnak a májfunkció eredmények a laborleletben?

A vérből elemzett májfunkciós tesztek a máj egészségéről, működéséről szolgálnak fontos információkkal. Mikor lehet szükséges vagy ajánlott ellenőriztetni ezeket? Mit jelentenek a megnevezések a laborleletekben? Mi a teendő, ha „csillagos” eredményt látunk a leletben? Dr. Németh Alíz, a Hepatológiai Központ hepatológusa, gasztroenterológus összegezte a fontos tudnivalókat.

NAFLD-ból MAFLD - mindenképp a zsírmáj betegségről van szó

A hepatológusok közt közismert, hogy a nem alkohol zsírmájbetegség (angol betűszóval NAFLD) a leggyakoribb krónikus májbetegség a világon. Néhány éve azonban vita folyik a szakmában az elnevezésről, hivatalosan ugyanis az alkohol szó szerepeltetését stigmatizálónak tartják, ezért korrekt megnevezésként a metabolikus diszfunkcióval asszociált zsírmájbetegség (MAFLD) kifejezést javasolták. Dr. Németh Alíz, a Hepatológiai Központ hepatológusa, gasztroenterológus arról beszélt, milyen feltételek meglétekor lehet zsírmájbetegségről beszélni, és milyen szerepe van a diagnosztizálásban a fájdalmatlan máj szerkezeti vizsgálatnak.

Az orvos válaszol

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK